Kendimizde tanımlayamadığımız birçok problemin temelinde “aile geçmişimiz” yatıyor olabilir.

Family Constellation

Nedenini bilmediğimiz korkularımız, kendimize yönelttiğimiz ağır eleştiriler, geleceğe dair endişeler, sürekli aynı sorunlarla karşılaşmak, hep aynı sorunlu ilişkileri yaşamamız… Bunların kökeni “aile geçmişimizde” yatıyor olabilir. Hayatta karşılaştığımız sorunları çözmekteki becerimizin etkinliği, büyükbabalarımızın ve büyükannelerimizin ebeveynlerinden öğrendiklerimizle doğrudan ilişkilidir. “Ama onları hiç tanımıyorum ki,” demeyin. Nesiller önce yaşanan travmalar, olaylar ve mutluluklar, tüm bu manevi miras, tıpkı genetik kod gibi çocuklara, torunlara, torunların çocuklarına aktarılabilir.

Family Constellation, nesiller boyu aktarılan bu travmaları çözmekte etkili bir terapi imkânı sunar. Böylece günlük yaşamımızda anlam veremediğimiz, kurtulmak istediğimiz ya da bizi engellediğini düşündüğümüz tavırlarımızı, inançlarımızı fark edip onları değiştirebilmemizi sağlar.

Psikolojik ve karmik terapi yöntemlerinden biri olan family constellation, çeyrek asır önce Alman psikolog Bert Helliger tarafından geliştirilen bir yöntem olup temeli tüm insanların bir aile sisteminin parçası olduğu gerçeğine dayanıyor. Güney Afrika’da yerli halkla uzun süre iç içe yaşayan Helliger, bu süre boyunca yaptığı gözlemlerini, edindiği tecrübeleri mesleki bilgisiyle birleştirerek family constellation yöntemini hayata geçirmiştir. Dünyanın pek çok ülkesinde başarıyla uygulanan yöntemin en önemli uygulayıcısından biri olan Svagito Leibermaster, meditatif bir yaklaşımı benimseyerek family constellation çalışmasına yeni bir boyut katmıştır.

Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.