2019’un getireceklerine kucak açın. bu ay, yepyeni bir başlangıç için mükemmel bir ay!

2019’da yeni bir siz olun!

Hafta başları, yıl dönümleri, doğum günleri, yeni bir yılın başlangıcı… Hedefler belirleyip bunları hayata geçirmek için seçilen günlerdir bunlar ancak aralarında belki de en çok öne çıkan yıl sonlarıdır. Her yılın son ayında gelecek yıla dair planlar yapılır, amaçlar edinilir ancak çoğu zaman bunlar bir türlü hayata geçirilemez. Gelin bu yıl kendinize muhteşem bir hediye verin ve aldığınız kararlara uyup yaşamınızı baştan sona değiştirin.

Örneğin 2018 yılında olumsuz düşüncelerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Karamsarlıktan, kötümserlikten, olumsuzluklardan uzak durmaya gayret edin. Bunu söylemek çok kolay, biliyoruz ama bu özellikleri ağır basan düşüncelerden, kişilerden ve olaylardan kaçındığınız zaman yaşamınıza bir ferahlık geldiğini siz de açıkça hissedeceksiniz. Peki bu zor işi başarmak için ne yapmak gerekiyor? Mutlu anlarınıza odaklanmakla işe başlayın. Kendinizi memnun ve mutlu hissedebileceğiniz ayrıntılara hayatınızda yer açın. Sevdiğiniz müziği dinlemek, hoşunuza giden bir fotoğrafa, resme bakmak, kendinizi iyi hissettiren bir metni elinizin altında bulundurup sık sık okumak iyi bir başlangıç olabilir.

Sahip olamadıklarınıza değil, sahip olduklarınıza odaklanın ve bunların size sunulmasına şükrettiğinizi sesli olarak dile getirin. Bu sizi daha çok motive edeceği gibi evrene olumlu mesajlar göndermenize de neden olacaktır. Ayrıca stres ve öfke yönetimi yapmanızı da sağlayacaktır.
Kendinizle ve etrafınızla iletişim kurmaya ağırlık verin. Evet, kendinizle iletişim kurun. En yakın arkadaşınıza ayırdığınız zamanı kendinize de ayırmaya çalışın. Tıpkı bir dostunuzu dinler gibi inleyin kendinizi… Ne istiyorsunuz, gün içinde hangi olay hoşunuza gitti ya da sizi üzen ne oldu, şimdi ne yapmak istiyorsunuz? Bunları kendinize sorun, yanıtlayın. İç sesinize gönülden kulak vermeniz, kendinizi daha değerli hissetmenizi sağlayacaktır. Bu da sizin yaşamda daha güçlü, motivasyonu yüksek, umut dolu, kolay kolay hayal kırıklığı yaşamayan ve özgüvenli bir insan olmanızı sağlayacaktır.

Yeni yılı yepyeni bir bakış açısına sahip ve heyecan verici bir hayata hazır şekilde karşılamak için tüm yapmanız gereken kendinize ve duygularınıza biraz daha özen göstermek… Unutmayın, başkalarının değil ama kendi hayatınızın ipleri sadece sizin elinizde. 

 
Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.