“Size özgürlüğünüzü sizden başka kimse veremez,” diyen Byron Katie, geliştirdiği “Çalışma” ile dünya üzerinde pek çok kişinin hayatlarının iplerini ellerine almalarını sağlıyor.

Byron Katie’nin “Çalışma”sı size de hayat verecek

Otuzlu yaşlarında girdiği depresyon giderek ağırlaşınca yeme bozukluğu da göstermeye başlayan Byron Katie, kırklı yaşlarına geldiğinde hastaneye yatmak zorunda kaldı. Özel bir odada depresyon tedavisine başlayan Katie, yaşadığı tüm bu sürecin düşüncelerini, inanışlarını değiştirerek düzeleceğini anladı ve “Çalışma”yı geliştireceği yeni bir sürece adım attı.

Çalışma bir kadının acı çekme halinin nasıl yaratıldığı ve sona erdirildiği konusunda yaşadığı bireysel deneyimleri üzerine kuruldu. Üstelik bu basit, her yaştan ve her altyapıdan insanın ulaşabileceği metot, bir kâğıt, kalem ve zihni açma arzusundan başka hiçbir şey gerektirmiyor.
Katie, “Çalışma”da belli hususları merkeze alıyor: gerçeğin olduğundan farklı olmasını istemekten vazgeçmek; ne Tanrı’nın ne de başkasının işine karışmak, kendi işimizde kalmak; düşüncelerimizi anlayışla karşılamak; zihnimizi kâğıda aktarmak. “Çalışma”, hazırlanan formlarda yer alan sorulara cevaplar verip kendimizi değerlendirmemize fırsat vererek aklımızdan geçenleri çok daha net görmemizi sağlıyor.

Bugüne kadar yazdığı kitaplar arasında üç tanesi çok satanlar listesine giren Katie’nin eşiyle, ünlü yazar Stephen Mitchell ile birlikte yazdığı Olanı Sevmek adlı kitap yirmi dokuz dile çevrildi. Sevgine İhtiyacım Var-Bu Doğru mu?, Neş’enin Bin Adı, Düşüncelerini Sorgula, Dünyayı Değiştir; Hikayen Olmasa Kim Olurdun?; Andaki Huzur ve çocuklar için Kaplan Kaplan Bu Doğru mu? gibi kitapları da bulunuyor.
thework.com/turkce internet adresinden sesli “Çalışma” kitabına ve formlara ücretsiz ulaşmak mümkün.
Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.