Depresyona meydan okuyarak ve onun dayattığı davranış, düşünce ve duygu hallerini bir yandan kabul edip, diğer yandan da “Kendimi daha iyi hissetmek için küçük de olsa bir şeyler yapabilirim” diyerek hareket etmeniz sizin için en iyisidir. Asla vazgeçmeyin, depresyonu kendi kendinize aşma yollarını öğrenebilirsiniz.

Depresyonla savaş!

Depresyonu Yenmek İstiyorsanız Olumsuzluklardan Uzak Durun

Depresyondan kurtulmak için yapılması gerekenler arasında, ruh halimizi, duygu durumumuzu olumsuz etkileyen olaylar, durumlar ve haberlerden depresyonu atlatana kadar uzak kalmamız da yer alır. Depresyonda olmasak da, ve herhangi bir psikolojik sorunumuz olmasa da aslında kendimizi terörün çirkin yüzü olan katliam haberlerine, her gün ortaya çıkan dehşet haberlerine mümkün olduğunca uzak kalmak, ruh sağlığınız açısından en iyisidir.

Depresyonu Aşmak İçin Kendinizle Güzel Konuşun

Kendinizle yaptığınız konuşmalarınıza çok dikkat edin. “Ben kendimle konuşmuyorum ki” demeyin, biz insanlar kendimizle konuşuruz. Aynen diğer insanlarla iletişim kurduğumuz ve konuştuğumuz gibi, kendimizle de iletişim kurar ve konuşuruz. Kendimizle yaptığımız konuşmanın diğer adı “düşünmek”tir. Her insan kendisiyle konuşur ve bu konuşma sırasında söylediği her söz önemlidir.

Meditasyon yapın ve unutmayın depresyondan kurtulmak için yapılması gerekenler ve insan azmiyle sadece depresyonu değil, çok daha büyük gibi görünen başka sorunları da yenebilme gücüne sahip değerli bir varlıktır. Yeter ki inanın, depresyonu yenebilirsiniz.

Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.