Mutluluk yalnızca ve yalnızca kişinin kendisindedir.

Mutlu olmanın ilk adımı: kendini sevmek

Mutluluk, erişilmesi zor gibi gelen ama aslında doğduğu günden beri insanın hemen yanı başında olan bir duygu. Çocukluk bitip de ergenliğe girdiğimiz andan itibaren adım adım uzaklaştığımız bir his. Yaşamın yükü, başımıza gelen talihsizlikler, bazen de sadece iç sıkıntımız bile bize mutluluğu iyice unutturuyor. Gerçekten böyle mi? Böyle olduğunu düşünüyorsanız mutluluğunuzu kendiniz dışında her şeye bağlamışsınız demektir. Oysa mutluluk yalnızca ve yalnızca kişinin kendisine bağlıdır.
Kendinizi olduğunuz gibi kabul etseniz, kendinize başkalarının gözüyle bakmayı bıraksanız, aynaya her baktığınızda tıpkı en samimi arkadaşınızı gördüğünüzde olduğu gibi içinizin huzur dolduğunu hissedebilirsiniz. En samimi arkadaşınızın kilosunu, yüzündeki yarayı, yaşadığı kötü tecrübeleri nasıl ondan bağımsız değerlendiriyorsanız, kendinize de aynısını yapın. Böylece edindiğiniz kötü tecrübeler karşısında mutsuz olmak yerine, bunların altından kalkma gücünüzü takdir edip mutlu olabilirsiniz. Bu, özsaygınızı da artıracaktır. Özsaygınızın artması, özgüveninizi de etkileyecek ve kendinize inanmanızı sağlayacaktır.
Unutmayın, başımıza ne gelirse gelsin yaşamak, sağlıkla nefes almak büyük bir şanstır, bu şans size verildi ve siz de bunun değerini bilmelisiniz. Mutlu olmak için bu yetmez mi?
Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.