Yoga ile birlikte reiki, bireyin manevi ve fiziksel gücünü en rahat şekilde kazanmasına yardımcı oluyor.

Reiki’nin iyileştirici gücünden yararlanın

İçsel gücünüzü geri kazanmak, denge sağlamak ve zihinsel bir berraklığa ulaşmak mı istiyorsunuz? O zaman Reiki’nin evrensel gücünden faydalanmayı denemenizi öneririz.

Japon sağaltma tekniklerinden biri olan reiki, bu konuda uzman ustaların ve masaj terapistlerinin gerçekleştirdiği bir uygulama olarak biliniyor. Ancak temel reiki esaslarını kişi kendi kendine de uygulayabiliyor. Profesyonel birinin yaptığı reiki uygulamaları ile kişinin stresinin azalması, ağrılarının dindirilmesi, kaslarının gevşemesi, zihinsel faaliyetinin artması, hatta uyku sorunlarının ortadan kalkması açıkça gözlenebiliyor. Reiki enerjisi, bir reiki ustası tarafından uzaktaki kişilere aktarılabiliyor ve böylece o kişiler gönderilen enerjinin yaydığı iyileştirici güçten faydalanabiliyorlar.

Reikinin temelinde yaşamın temel kaynağı olan enerjinin doğru akışı ve önünde oluşan blokajların kaldırılması yatıyor. Reiki uygulayan ve uygulanan kişilere zarar vermiyor. Uygulayandan uygulanana doğru sağaltıcı enerjinin aktarılması esasına dayanan reiki, insan vücudundaki çakraların açılmasına odaklanıyor. Yoga ile birlikte reiki, bireyin manevi ve fiziksel gücünü en rahat şekilde kazanmasına yardımcı oluyor.

Reikinin en temel ve pek çok kişi tarafından rahatlıkla uygulanabilecek yöntemlerinden biri, rahat bir şekilde oturup ya da yerde bağdaş kurup elleri kalp hizasında “namaste” pozisyonunda birleştirmeye dayanıyor. Sessiz ve sakin bir ortamda bu şekilde durduktan sonra gözlerinizi kapatarak tüm benliğinizle odaklanıp dünyanın ve evrenin enerjisinin dışarıdan sizin içinize doğru akmasını dilemeniz yeterli.

Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.