Vücudumuz için Suyun toksinlerden arındırıcı etkisi tartışılmayacak derecede büyük.

Su deyip geçmeyin, vücudunuzu temizleyin

Vücuttaki toksinlerden kurtulmanın etkili yöntemlerinden biri de pratik detoks suları hazırlamak. Evde hazırladığınız detoks sularıyla sağlıklı bir şekilde kilo vermek de mümkün.

Vücudumuzun yarısından fazlasını kaplayan su, fiziksel ve zihinsel sağlığımızı korumanın başlıca olmazsa olmazı. Kasların vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi üretmesi için kullandığı temel öğelerden biri olan suyun toksinlerden arındırıcı etkisi ise tartışılmayacak derecede büyük.

Spor yaparken, çalışırken, dinlenirken, sabah kalkar kalmaz ve yatmadan önce yeterince su içmek vücudun kendini temizlemesi için gerekli kaynağı sağlamak anlamına geliyor. Bununla birlikte suya eklenecek bazı meyveler, sebzeler ve ek ürünler hem farklı bir lezzet deneyimi sunuyor hem de suyun sağlıklı etkisini daha da artırıyor. Örneğin bir elmayı dilimleyip çekirdeklerini çıkardıktan sonra bir tane tarçın çubuğuyla şişeye atarak hazırlayacağınız detoks suyu vücudunuza ferahlık hissi verecek.

C vitamini açısından zengin bir detoks suyu hazırlamak isteyenler ise yarım limonu, yarım greyfurtu ve bir adet salatalığı dilimleyip içme suyuna koyabilir. Bu karışım sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirebilir, kardiyovasküler hastalıklara karşı direnci artırabilir, gözleri güçlendirebilir ve cilt kırışıklıklarına karşı önlem alabilir.

Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.