Bol bol su için
Biotin, A, C ve E vitamininden zengin gıdalarla beslenmeye dikkat edin, bol bol balık tüketin.
Cildinizi nemlendirin
Düzenli spor ve egzersiz yapın
Sigara, sigara dumanından ve stresten uzak durun.

Yaza Girerken güzel görünmenin püf noktaları

 
Mevsim geçişleri deriyi kurutur. Bu nedenle yenilenmiş olarak yaza merhaba demek istiyorsanız işe soğuk hava rüzgarın kuruttuğu cildinizi nemlendirerek başlayın.
Kışın kullandığınız nemlendiriciyi değiştirerek, güneş koruma faktörlü nemlendiriciye geçiş yapın. Cildiniz aşırı kurumuş ve kırışıklıklar başlamışsa mezolifting desteği alın.

En Güzel Giysi: Cildimiz
Bedenimizin giysisi olan cildimiz mevsimsel değişikliklere uyum sağlamaya çalışır. Çevrede oluşan değişiklikler, ilk ve doğrudan deriyi etkiler. Deri, iç ve dış ortam arasında bariyer görevi yapar. Çevresel ve mevsimsel değişikliklere uyum sağlayamayan cilt zamanla incelir ve yıpranır. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için öncelikle cildin çok iyi korunması önemlidir.

Mevsimine Göre Nemlendirici Seçin
Kışın kullanılan nemlendirici ve bakım kremlerinin yazın kullanımı uygun değildir. Güneşin yüzünü yavaş yavaş gösterdiği şu günlerde nemlendirici seçerken güneş koruma faktörü de içeren ürünler olması önemlidir. Aşırı kuruyan, alerjik olan ciltlerde nemlendiriciler 2-3 saatte bir yinelenmelidir. Yüze sürülen A, C, E vitaminler ile selenyum içerikli nemlendiricilerin güneşin yarattığı hasarları engelleyici rolleri vardır.

Işıl Işıl Bir Cilt İçin Düzenli Egzersiz
Kırışıklıkların giderilmesi ya da oluşumunun engellenmesinde beslenme de çok önemlidir. Mükemmel görünümlü bir cilt için düzenli ve sağlıklı bir diyet şarttır. Hızlı kilo alıp verme durumunda deride çatlaklar oluşabilmektedir. Unutmayınız ki, doğru beslenme alışkanlığı ve sporun cilt sağlığı için en az dışardan kullandığımız kozmetik ürünler kadar katkısı vardır. Çünkü düzenli egzersiz yapılması, sağlıklı kan dolaşımını düzenler, cildi toksik maddelerden arındırır, cilt rengini güzelleştirir, cilde parlaklık ve ışıltı kazandırır.

Boyun Egzersizlerini İhmal Etmeyin: Boynunuzun bakımlı ve güzel görünmesini istiyorsanız, boyun kaslarınızı çalıştırın. Yapacağınız boyun egzersizleri sayesinde boyun bölgesi gerginliğini 
Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.