Affetmek, hem psikolojik hem de manevi açıdan güçlü olmayı sağlayan en büyük erdem.

Yeni yıla yepyeni bir sizle girmeyi deneyin, geçmişi affedin

Egolarımız devreye girdiği için bize kendimizi kötü hissettiren olayları, kişileri, tutumları affetmekte zorlanıyoruz ve bunları sürekli hatırlayarak aklımızda fazlasıyla gereksiz yer işgal etmelerine neden oluyoruz. Oysa bu ay, kalbimizi ve bedenimizi sevgiyle doldurmak, bu sevgiyi dışarı yansıtmak ve kötücül durumların, olayların, insanların yaşamlarımızda daha fazla yer kaplamalarına engel olmanın tam zamanı. Yeni yılda bütün bu eski psikolojik, manevi yüklerden kurtulmak için size beş neden sunuyoruz:

- Kendinize vereceğiniz bir yeni yıl hediyesi olarak kendiniz dahil sizi hayal kırıklığına uğratan herkesi, her şeyi affedin. Huzurlu, mutlu, geceleri rahat uyuyabilen biri haline gelmenin en pratik yolu bu. Üstelik bunu kendinizi kötü hissettiren kişiler, olaylar için değil, kendiniz için, uzun zamandır yüreğinizde taşıdığınız acıdan, öfkeden, çaresizlik hissinden kurtulmak için yapacaksınız.
- Gücünüzü kendinize gösterin. Affetmek, intikam almaktan çok daha zordur. Dolayısıyla affettiğiniz zaman aslında ne kadar güçlü olduğunuzu görmüş olacaksınız.
- Kendinizi sevdiğinizi kanıtlayın. Üzüntünün, ümitsizliğin, haksızlığa uğramış olmanın verdiği acının sizi daha fazla yıpratmasına izin vermeyin. Sevdiğiniz birinin bunları yaşamasını ve kendini çıkışsız hissetmesini izleyemezsiniz, değil mi? O halde kendinize de bunu yapmayın.
- İç huzurunuzu geri kazanın. Yeni yıla geçmişin yükünü taşımayın, bırakın bu yılda kalsın artık hepsi. Yıllardır aklınızı meşgul eden, sizi yaşamaktan soğutan bütün olayları ve kişileri oldukları yerde bırakın. Bırakın gitsinler.
- Affedin ki affedilin. Karma sizi bulacaktır.
 
Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.