Nisan ayı ile birlikte doğanın uyandığına şahit oluyoruz. Her sabah kuşların cıvıltılarını duyuyor, her gün başka bir ağacın dallarının tomurcuklandığını görüyoruz.

Yılın en neşeli aylarında siz de neşeli olun

Gün içinde biraz olsun iş stresinden kaçmak için kendimize vakit verdiğimizde güneşin ılık sıcaklığını yüzümüzde hissediyoruz. Bu küçük ayrıntılar birkaç dakikalığına da olsa içimizi aydınlatıyor, bize yaşama sevinci aşılıyor. Kim bu hissin gün boyu, haftalarca sürmesini istemez ki?
Size vereceğimiz birkaç basit ipucuyla bu yılın ilkbahar aylarını unutulmaz ve keyifli kılabilirsiniz. Üstelik sizin de doğanın bir parçası olduğunuzu hatırlayabilir, doğanın bu tatlı uyanışını bedeniniz ve ruhunuzla derinden hissedebilirsiniz. Yılın en neşeli aylarında siz de neşeli olabilirsiniz.

*Güne limonlu ve naneli su ile başlayın.
Bir şişe suyun içine koyacağınız birkaç limon dilimi ve taze nane yaprağı gün boyu kendinizi ferah hissetmenizi sağlayacaktır. Sabahları bu suyu içerek güne başlayın. Öğün aralarında bu suyu içmeye devam edebilir, tercihinize göre içine biraz da zencefil ekleyebilirsiniz. Bu basit öneri, havaların ısınmasıyla başlayan terleme ile kaybettiğiniz suyu yerine koyacak, ödem atmanızı kolaylaştıracak arındırıcı detoks kaynağınız olacak.

*Akşam yemeklerinizi hafifletin.
Öncelikle işlenmiş şekerden uzak durun. Düşük yağlı ve geleneksel diyet önerilerinden kaçının. Onun yerine besin değeri yüksek sebzelere ve ızgaralara ağırlık verin. Özellikle akşam yemeklerinizde yeşil yapraklı yiyeceklere ağırlık vermeniz, hem uyku kalitenizi artıracak hem de abahları daha zinde uyanmanızı sağlayacak.

*Egzersiz yapın ve terleyin.
Spor izin yaşam biçiminiz değilse egzersiz yapın. En azından her gün düzenli yürüyün, koşun, yoga ya da meditasyon yapın. Ter atmanızı sağlayacak bir egzersiz biçimi de benimseyebilirsiniz. Amaç, toksik maddeleri bedeninizden atmak olacak.

*Özgüveninizi yüksek tutun.
İlkbahar inanların da hormonlarının harekete geçtiği bir dönem. Dolayısıyla duygusal ilişkiler konusunda kendinizi daha fazla “havanızda” ve etkileyici hissetmeniz mümkün. Böyle hissetmeniz sizin yaşam karşısında da daha güçlü hissetmenize yol açacaktır. Çünkü sevilmek ve sevmek özgüveni yükselten duygular arasında yer alır.

*Bir sokak hayvanı sahiplenin.
Karşılıksız sevgi vermenin gücünü keşfetmek için bir sokak hayvanı sahiplenin. Özellikle bahar aylarında doğan yavruların çoğu büyük kentlerde genellikle trafik yüzünden annesiz kalıyor. İhtiyaç sahibi küçük bir canlıya kucak açın, ömürlük can yoldaşınız olsun. Tüm yapmanız gereken, yolda karşılaştığınız sokak hayvanlarının gözlerinin içine bakarak selam vermek. Birlikte yaşamak konusunda zaten o izi seçecektir.
Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.