Doğru beslenme sağlıklı bir ömür geçirmenin kilit noktaları arasında yer alır.

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı yaşamanın temel basamaklarından biri de sağlıklı beslenmektir. İnsan vücudu için gerekli besin öğelerini gerektiği oranda almak, sağlıklı bir ömür geçirmenin kilit noktaları arasında yer alıyor. Sağlıklı beslenmenin yolu ise mevsiminde yetişmiş sebzeleri ve meyveleri, abartmadan tüketmekten geçiyor. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılayacak besin kaynaklarına yönelmek, zihnen ve bedenen bütünleşmenin de önünü açıyor.

Sabahları hafif ama besin değeri yüksek bir kahvaltıyla güne başlamak, öğlenleri besleyici küçük porsiyonlarla tabakları doldurmak ve akşamları yine hafif, hazmı kolay besinleri tüketmek, hem bedenin dinginleşmesini sağlıyor hem de insülin salgılanmasını dengeleyerek gün boyu açlık hissedilmesini önlüyor. Bu arada vejetaryen beslenme, vegan beslenme gibi eğilimler de bireylerin tercih ettiği yöntemler arasında yerini alıyor.

Beslenmeyi ciddiye almak, çeşitli meditasyon ve gevşeme teknikleriyle bedeni de zihni de dinlendirmek, kendimize daha çok özen gösterip yaşama daha çok kucak açmak, kaliteli, huzurlu, mutlu bir hayat geçirmemizi sağlıyor. Böyle bir yaşamı hak ettiğini düşünenlerdenseniz, haydi! Şimdi harekete geçmenin tam vakti!

Mutluluğumuzun ve mutsuzluğumuzun köklerini bilmek ister misiniz?
Bilmek ve daha ötesini ögrenmek için:
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by zenlovers.com. Tüm Hakları Saklıdır.